Mikropigmentacja – Dlaczego wśród mężczyzn to wciąż temat tabu?

5 zasad o których należy pamiętać

Chociaż mikropigmentacja jest coraz bardziej popularna w naszym kraju, to dla wielu mężczyzn staje się niestety często tematem tabu.

Pojawia się bardzo wiele wątpliwości i niepewności. Przede wszystkim jaki będzie efekt końcowy? Jak będziemy odbierani przez innych po zabiegu? Szczególnie jaka będzie reakcja osób nam najbliższych; życiowych partnerów, przyjaciół, kolegów/koleżanek w pracy.

 

MIcropigment Art Studio

Życiowa praktyka udowadnia, że osoby po zabiegu mikropigmentacji są bardzo dobrze odbierane przez otoczenie. Głównie dlatego, że efekt jest bardzo naturalny. Należy jednak pamiętać, że zabieg mikropigmentacji robimy przede wszystkim dla samych siebie. To my chcemy zadbać o swój wygląd i to my chcemy mieć każdego dnia doskonałe samopoczucie.

W czasie konsultacji, czy już podczas samego zabiegu bardzo często powtarzamy kilka fundamentalnych zasad, którym jesteśmy wierni i bronimy ich niemal jak Rejtan przed rozbiorem Polski

Micropigment Art Studio
 1. Każdy mężczyzna, bez wyjątku, świetnie wygląda w krótkich włosach. A kiedy ma do tego zadbaną i odpowiednio przystrzyżoną brodę to bez wątpienia staje się prawdziwą ikoną męskości.
 2. To nie jest absolutnie Twoja wina, że doświadczasz łysienia androgenowego. Jest to wynikiem wielu czynników, najczęściej genetycznych, na które nie masz żadnego wpływu. Dzisiejszy pęd życia, stres, ogromna odpowiedzialność, sporty siłowe poprawiające ogólną kondycje fizyczną i zdrowotną, mogą częściowo wpłynąć na Twoje łysienie.

  Ale czy przestaniesz uprawiać sport, który kochasz i dzięki któremu jesteś całkowicie zdrowy tylko dlatego, że z wiekiem zacząłeś łysieć? Oczywiście że nie.
  Tutaj warto dodać, że nasze gabinety bardzo często odwiedzają sportowcy oraz mężczyźni wysportowani, będący w świetnej formie i idealnej kondycji. To robi niesamowite wrażenie i zarazem bardzo inspiruje.

 3. Mała zmiana robi ogromną różnicę. Poprawa wyglądu to jedno, ale świadomość, że nie jestem już łysy i mam bardzo estetycznie zadbaną głowę, sprawia że dyskomfort który przez długi czas nam doskwierał, nagle przestaje istnieć.
 4. Mniej znaczy więcej. Dużo doskonalszy i bardziej naturalny efekt uzyskamy, kiedy pokryjemy mniejszą część głowy w kierunku czoła. Należy pamiętać, że linia czoła musi być idealnie dobrana i wykonana w stosunku do wieku, naturalnej linii włosów i całej anatomii głowy.
  Za każdym razem dokładnie to omawiamy i odwodzimy od nadmiernej pigmentacji.
  W poprzednich latach dokonywaliśmy profesjonalnej graficznej symulacji komputerowej przed zabiegiem. Jednak zaniechaliśmy tej praktyki, ponieważ rzeczywisty efekt końcowy jest zawsze dużo lepszy niż przedwstępne opracowanie w programie graficznym.
 5. Pomimo, iż mikropigmentacja jest obecnie jedyną skuteczną metodą w walce z efektem łysienia androgenowego i daje natychmiastowy efekt, to zawsze należy pamiętać że nie dyskwalifikuje ona do przeszczepu włosów. Jeśli się na taki oczywiście zdecydujemy. W czasie konsultacji dokładnie omawiamy ten proces. W przypadku przeszczepu, mikropigmentacja może stanowić idealne uzupełnienie mogących wystąpić przerzedzeń lub po jego przeprowadzeniu skorygować powstałe blizny.

Podsumowując, mikropigmentacja jest jak najbardziej wizytówką zadbanego i eleganckiego mężczyzny. Poprawia wygląd, odmładza, wyzwala poczucie szczęścia i spełnienia.
Daje dużo możliwości i absolutnie nie powinna być tematem tabu.
Wszystkim naszym Klientom, a w szczególności męskiemu gronu, chcemy zapewnić wysoki poziom komfortu i dyskrecji. Lokalizację naszych gabinetów dobraliśmy tak, aby każdy czuł się w pełni swobodnie odwiedzając Micropigment Art Studio w Szczecinie i  w Kołobrzegu.
Na wszystkie pytania i wątpliwości zawsze odpowiemy w czasie bezpłatnych konsultacji na które gorąco zapraszamy.

Skontaktuj się ze specjalistą

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Skontaktuj się z nami już dziś i umów się na swoją pierwszą wizytę.

MessengerWhatsApp

Micropigment Art Studio

NASZE GABINETY

Szczecin, 71-606, ul. Sławomira 4

Kołobrzeg, 78-100, ul. Tarnopolska 1C/A

ZADZWOŃ DO NAS

tel. + 48 609 091 054

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NASI PARTNERZY: MK Gabinet trychologiczny marta błaszkowska

Łomża, 18-400, ul. Mazowiecka 1/16

ZADZWOŃ DO NAS

tel. + 48 609 091 054

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

stefan@micropigmentartstudio.pl

NASI PARTNERZY: SAN-MEDICAL

Bielsko-Biała, 43-382, ul. Międzyrzecka 26

Jaworzno, 43-600, ul. Chopina 94

ZADZWOŃ DO NAS

tel. + 48 609 091 054
tel. +48 609 091 054

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

stefan@micropigmentartstudio.pl

NASI PARTNERZY: HAIR-MED

Warszawa, 00-105, ul. Twarda 18

ZADZWOŃ DO NAS

tel. + 48 609 091 054

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

stefan@micropigmentartstudio.pl