Transplantacja włosów

Zabieg przeszczepu włosów jest skuteczna i dającą doskonałe rezultaty metodą walki z łysieniem. Polega na wszczepieniu żywych mieszków włosowych w miejsca, gdzie naturalnie włosy wypadły. Powiększające się zakola czy cofająca się linia włosów to częsta dolegliwość, która dotyka dużą część mężczyzn już po 30 roku życia.

Przeszczepy włosów możemy przeprowadzać na wykonaną wcześniej mikropigmentacje lub zastosować jej użycie po wykonanym zabiegu przeszczepu, tak aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt gęstych włosów.

JAK WYGLĄDA ZABIEG PRZESZCZEPU WŁOSÓW Z UŻYCIEM METODY FUE?

Przeszczep włosów metodą FUE wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – nasiękowym. Używa się specjalnie dobranego roztworu znieczulającego, co ogranicza występowanie efektów ubocznych do minimum. Znieczulenie dokonywane jest w pierwszej fazie w pozycji siedzącej przy użyciu cieniutkiej igły 30G. Roztwór wprowadzany jest punktowo w miejsce, z którego włosy będą pobierane, a następnie po kilku minutach podawane są kolejne mililitry znieczulenia. Po odczekaniu ok. 20-30 min pacjent jest proszony o położenie się wygodnie na brzuchu.

Przeszczep włosów metodą FUE jest bardzo komfortowym zabiegiem dla pacjentów. W jego trakcie lekarz pobiera poszczególne jednostki włosa (unity), które mogą zawierać od 1 do 4 włosków. Robi to specjalnymi punkcyjnymi igłami o minimalnych rozmiarach, tj. średnicy 0,75-1 mm. Te maleńkie igły pobierające dzięki specjalnej konstrukcji i kształtowi zapewniają minimalne uszkodzenia skóry i tkanek otaczających włosy.

Dzięki temu blizny po pobraniu są praktycznie niewidoczne dla oka, a ilość uszkodzonych włosów do przeszczepu nie przekracza 5-8 procent. Pobrane pojedyncze jednostki włosa przekładane są do specjalnego naczynia umieszczanego w lodówce, celem zminimalizowania obumarcia przeszczepianych włosów.

Warto zaznaczyć, że do zabiegu FUE włosy z miejsca dawczego muszą być zgolone na wysokość 2-3 mm. Można tak dobrać miejsce dawcze, że pozostawione dłuższe włosy wokół pozwolą na zakrycie miejsca pobrania.

Po pobraniu wystarczającej liczby włosów na miejsce dawcze zakładany jest opatrunek, a pacjent może usiąść na fotelu, by można było znieczulić miejsce do transplantacji. Podczas tej części zabiegu pacjent może bez przeszkód oglądać filmy, czytać gazety czy też swobodnie rozmawiać z lekarzem, który według zaplanowanego wcześniej zakresu transplantacji za pomocą igieł wykonuje otworki w skórze służące do wprowadzenia przeszczepianych włosów.

Przeszczep włosów metodą FUE najczęściej robi wykwalifikowany personel, który jest nadzorowany osobiście przez dr Sandelewskiego. Po zakończonym zabiegu nakładana jest specjalna maść, a pacjent wychodzi do domu bez żadnego opatrunku. Co ważne – o ostatecznych wynikach transplantacji włosów metodą FUE decyduje przede wszystkim jakość włosów, stąd też ten sposób nie zawsze może być wykonywany dla wszystkich ich rodzajów i u każdego pacjenta, czego trzeba mieć świadomość.

JAK WYGLĄDA ZABIEG PRZESZCZEPU WŁOSÓW Z UŻYCIEM METODY BHT?

BHT (czyli Body Hair Transplant) to obecnie najnowszy kierunek w rozwoju transplantacji włosów. Ten zabieg stosowany w leczeniu łysienia to rodzaj metody FUE, jednak w tej technice włosy pobierane są z innych partii ciała niż głowa. Najczęściej jest to broda, klatka piersiowa lub pachy. Wskazaniem do tego typu procedur jest zazwyczaj niewystarczająca ilość transplantów znajdujących się na skórze głowy potrzebnych do uzyskania zadowalających nas rezultatów. Zabieg, tak jak w przypadku dwóch poprzednich metody FUE, jest wykonywany również w znieczuleniu miejscowym – nasiękowym. Miejsce przygotowane do pobrania musi być ogolone, a włosy do przeszczepu powinny mieć długość ok. 2- 3 mm. Przed zabiegiem przeprowadzona jest dokładna ocena miejsca dawczego oraz określany zostaje zakres przeszczepianych włosów.

Do pobrania jednostek włosa (unitów) wykorzystywane są specjalne igły transplantacyjne o średnicy 0,75 mm. Pozwalają one na pobranie włosów, czyli pojedynczych unitów w najmniej inwazyjny sposób. Przy użyciu tych igieł skóra zostaje uszkodzona w nieznacznym stopniu, co pozwala na powstawanie bezproblemowych i niewidocznych blizn. Pobrane w ten sposób włosy przed przeszczepem przechowywane są w specjalnych pojemnikach w temperaturze 8 stopni Celsjusza.
Na uprzednio przygotowanym i zaznaczonym miejscu przeszczepu wykonywane są otworki dla poszczególnych jednostek włosowych, a część zabiegu polegająca na wprowadzaniu w otworki pojedynczych włosów przebiega w wygodnej dla pacjenta pozycji leżącej. Dr Sandelewski osobiście nadzoruje wykwalifikowany personel, który wszczepia w tak przygotowane miejsca gotowe do transplantacji włosy, a bezpośrednio po zabiegu pacjent z założonymi opatrunkami może udać się bez przeszkód do domu.

WAW FUE SYSTEM

Stworzony przez dr Devroye specjalny nożny pedał zapewnia niebywałą kontrolę nad szybkością rotacji, a łagodny moment pomiędzy ruchami oscylacyjnymi tzw. punch-a stwarza bezpieczne pole do popisu umiejętności chirurga. Dzięki temu może on sam dobrać odpowiednie indywidualne ustawienia dla każdego pacjenta. San-Medical na czele z Dr Sandelewskim, jako pierwsze w Polsce oraz nieliczne Centrum Medyczne w Europie , wprowadziła ten innowacyjny system do swoich zabiegów.

TRUMPET HYBRID PUNCH jako element systemu WAW FUE SYSTEM został tak skonstruowany, aby w jak najmniej inwazyjny sposób możliwe było pobieranie mieszków włosowych techniką FUE. Dzięki specjalnemu napędowi urządzenie wykonuje ruchy prawo -lewo, które naśladują bardzo precyzyjne pobieranie mieszków włosowych techniką ręczną, jednak jest to teraz o wiele sprawniejsze. Kształt końcówki przypomina trąbkę – stąd jej nazwa – TRUMPET HYBRID PUNCH. Dotykając powierzchni skóry, zewnętrzny brzeg penetruje ją w głąb pod kątem 90 stopni, a wewnętrzny pod kątem 60 stopni. W ten sposób ryzyko uszkodzenia pobieranego mieszka włosowego jest minimalne. Zewnętrzny brzeg jest ostry – po to, aby dobrze oddzielać otaczające tkanki, a wewnętrzny gładki, aby zabieg nie powodował zniszczeń. To niezwykłe urządzenie pozwala oszczędzić więc otaczające tkanki mieszka włosowego. Obrazowo tłumacząc można powiedzieć, że więcej tkanek wokół włosa, a szczególnie tkanki tłuszczowej okołomieszkowej oznacza większą ochronę dla włosa, co ma niebagatelne znaczenie, by przeszczepiony włos mógł po prostu ponownie urosnąć w nowym miejscu. Przy użyciu TRUMPET HYBRID PUNCH ilość transsekcji – uszkodzeń pobieranego włosa jest najmniejsza. Wielu światowej sławy lekarzy wykorzystuje aktualnie WAW FUE SYSTEM, m.in. dr True, dr Wang, dr Shapiro, dr Tykociński i wielu innych znakomitych specjalistów. Nie trzeba było długo czekać, by i dr Sandelewski zainteresował się najnowszymi zdobyczami techniki, by zastosować je w swoim centrum. Teraz zabiegi z wykorzystaniem najlepszego systemu są w zasięgu Twojej ręki. Stać Cię na odzyskanie pięknych włosów w jeszcze krótszym czasie!

Do pobrania jednostek włosa (unitów) wykorzystywane są specjalne igły transplantacyjne o średnicy 0,75 mm. Pozwalają one na pobranie włosów, czyli pojedynczych unitów w najmniej inwazyjny sposób. Przy użyciu tych igieł skóra zostaje uszkodzona w nieznacznym stopniu, co pozwala na powstawanie bezproblemowych i niewidocznych blizn. Pobrane w ten sposób włosy przed przeszczepem przechowywane są w specjalnych pojemnikach w temperaturze 8 stopni Celsjusza.
Na uprzednio przygotowanym i zaznaczonym miejscu przeszczepu wykonywane są otworki dla poszczególnych jednostek włosowych, a część zabiegu polegająca na wprowadzaniu w otworki pojedynczych włosów przebiega w wygodnej dla pacjenta pozycji leżącej. Dr Sandelewski osobiście nadzoruje wykwalifikowany personel, który wszczepia w tak przygotowane miejsca gotowe do transplantacji włosy, a bezpośrednio po zabiegu pacjent z założonymi opatrunkami może udać się bez przeszkód do domu.

PRZESZCZEP WŁOSÓW DLA KOBIET

Na nadmiernie wypadające włosy skarżą się nie tylko panowie, ale również panie. Wychodząc im naprzeciw, oferujemy nowoczesne metody leczenia łysienia kobiet. Z myślą o nich w Centrum Medycznym SAN-MEDICAL wykonujemy przeszczepy włosów, które są jednymi z najbardziej rozwijających się metod leczenia ich wypadania. Nie jest tajemnicą, że z problemem łysienia boryka się coraz więcej osób, a kobiety stanowią ok. 25% wszystkich przypadków utraty włosów.

Najczęściej spotykane problemy z włosami u pań to:

– przerzedzenie włosów na skroniach, okolicy czołowej lub na szczycie głowy

– ogólne przerzedzenie włosów

– zbyt wysoka linia brzegowa czoła

– utrata włosów po urazach

– wypadanie włosów z powodu inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, nadmiernego ściągania gumką, skręcania, stylizowania itp.

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy również zabiegi przeszczepu brwi, w przypadku ich znacznego przerzedzenia lub całkowitej utraty. Wszystkie problemy z włosami można rozwiązać za pomocą nowoczesnych metod leczenia lub za pomocą przeszczepu, jednak aby jak najlepiej dobrać kurację czy zabieg, należy dokładnie ocenić przyczynę wypadania.

TRUMPET HYBRID PUNCH jako element systemu WAW FUE SYSTEM został tak skonstruowany, aby w jak najmniej inwazyjny sposób możliwe było pobieranie mieszków włosowych techniką FUE. Dzięki specjalnemu napędowi urządzenie wykonuje ruchy prawo -lewo, które naśladują bardzo precyzyjne pobieranie mieszków włosowych techniką ręczną, jednak jest to teraz o wiele sprawniejsze. Kształt końcówki przypomina trąbkę – stąd jej nazwa – TRUMPET HYBRID PUNCH. Dotykając powierzchni skóry, zewnętrzny brzeg penetruje ją w głąb pod kątem 90 stopni, a wewnętrzny pod kątem 60 stopni. W ten sposób ryzyko uszkodzenia pobieranego mieszka włosowego jest minimalne. Zewnętrzny brzeg jest ostry – po to, aby dobrze oddzielać otaczające tkanki, a wewnętrzny gładki, aby zabieg nie powodował zniszczeń. To niezwykłe urządzenie pozwala oszczędzić więc otaczające tkanki mieszka włosowego. Obrazowo tłumacząc można powiedzieć, że więcej tkanek wokół włosa, a szczególnie tkanki tłuszczowej okołomieszkowej oznacza większą ochronę dla włosa, co ma niebagatelne znaczenie, by przeszczepiony włos mógł po prostu ponownie urosnąć w nowym miejscu. Przy użyciu TRUMPET HYBRID PUNCH ilość transsekcji – uszkodzeń pobieranego włosa jest najmniejsza. Wielu światowej sławy lekarzy wykorzystuje aktualnie WAW FUE SYSTEM, m.in. dr True, dr Wang, dr Shapiro, dr Tykociński i wielu innych znakomitych specjalistów. Nie trzeba było długo czekać, by i dr Sandelewski zainteresował się najnowszymi zdobyczami techniki, by zastosować je w swoim centrum. Teraz zabiegi z wykorzystaniem najlepszego systemu są w zasięgu Twojej ręki. Stać Cię na odzyskanie pięknych włosów w jeszcze krótszym czasie!

Do pobrania jednostek włosa (unitów) wykorzystywane są specjalne igły transplantacyjne o średnicy 0,75 mm. Pozwalają one na pobranie włosów, czyli pojedynczych unitów w najmniej inwazyjny sposób. Przy użyciu tych igieł skóra zostaje uszkodzona w nieznacznym stopniu, co pozwala na powstawanie bezproblemowych i niewidocznych blizn. Pobrane w ten sposób włosy przed przeszczepem przechowywane są w specjalnych pojemnikach w temperaturze 8 stopni Celsjusza.
Na uprzednio przygotowanym i zaznaczonym miejscu przeszczepu wykonywane są otworki dla poszczególnych jednostek włosowych, a część zabiegu polegająca na wprowadzaniu w otworki pojedynczych włosów przebiega w wygodnej dla pacjenta pozycji leżącej. Dr Sandelewski osobiście nadzoruje wykwalifikowany personel, który wszczepia w tak przygotowane miejsca gotowe do transplantacji włosy, a bezpośrednio po zabiegu pacjent z założonymi opatrunkami może udać się bez przeszkód do domu.

DLACZEGO WŁOSY WYPADAJĄ?

Pionierem w transplantacji włosów jest dr Norman Orentreich. To właśnie On w 1959 roku jako pierwszy wykonał i opisał zabieg przeszczepu włosów, który jest obecnie jedynym sposobem na przywrócenie funkcjonalnego i morfologicznego widoku naszej głowy. Stosuje się go, gdy inne metody (w tym farmakologiczne) zawiodą lub nie można ich stosować.

Transplantacja włosów pokrótce polega na pobraniu włosów z jednego miejsca i przeszczepieniu ich w miejsce łysiejące na głowie. Co ważne – takie włosy nie tracą genetycznie zaprogramowanej siły wzrostu. Dlatego w miejscu, na które zostaną przeszczepione nadal zachowują swoją zdolność do wzrostu, i to przez całe życie.

Łysienie to głównie problem dotyczący mężczyzn, bo proces utraty włosów u nich związany jest z nadmierną aktywnością męskiego hormonu – testosteronu, a właściwie jego aktywnego metabolitu 5 dihydroksytestosteronu (5DHT). W ostatnim czasie zauważalny jest stały wzrost łysienia typu męskiego, szczególnie u coraz młodszych pacjentów.

Nie jest tajemnicą, że kobiety również cierpią z powodu łysienia. U nich najczęściej występuje różnego stopnia przerzedzenie włosów na głowie, szczególnie w centralnej okolicy głowy, przy zachowanym owłosieniu w okolicy czołowej.

Niezależnie jednak od płci pacjenta, jesteśmy w stanie naprawić błędy i braki natury, stosując nowoczesne metody przeszczepu włosów. Po zabiegu znacząco poprawi się nie tylko Twój wygląd, ale również Twoje samopoczucie. Poczujesz się pewniej, swobodniej i nie będziesz już musiał ukrywać swojego wstydliwego problemu. Nigdy więcej doczepianych włosów i peruk. Zasługujesz na swoje własne naturalne pięknie włosy!

BEZPIECZEŃSTWO

Transplantacja włosów w Centrum Medycznym San-Medical przeprowadzana jest z maksymalną dbałością o komfort i bezpieczeństwo pacjenta. W bezbolesnym przebiegu pomaga znieczulenie miejscowe. Pozwala ono wyeliminować ból, przy minimalnym obciążeniu dla organizmu. Zabieg trwa kilka godzin i pozwala cieszyć się długotrwałymi efektami przeszczepu.

Bezpieczeństwo przeszczepu włosów stawiamy na pierwszym miejscu. Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem. Kluczowe jest to, aby pacjent udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania i poinformował o przyjmowanych lekach. Do znieczulenia stosowana jest Xylocaina z adrenaliną. Środek ten może reagować z innymi lekami. Zażywanie przez pacjenta leków obniżających ciśnienie w połączeniu ze środkiem znieczulającym może doprowadzić do znacznego spadku tętna. Zdarza się, że do zabiegu transplantacyjnego trzeba zmienić sposób leczenia. W celu obniżenia ryzyka zalecamy wizytę u lekarza prowadzącego.

Pacjent przystępujący do zabiegu powinien na 10 dni przed terminem odstawić leki, które hamują krzepliwość krwi. Jeżeli nie jest to możliwe, prosimy o kontakt z lekarzem prowadzącym. Doradzi on leki zamienne, które nie wpłyną negatywnie na przebieg transplantacji włosów. Szczególnie diabetycy powinni zasięgnąć opinii swojego lekarza prowadzącego. Osoby stosujące leki taki jak Minoxidil lub Loxon mają obowiązek przerwania przyjmowania tych preparatów na okres ok. 2 tygodni przed zabiegiem. Negatywne skutki na przebieg, mogą mieć także suplementy diety zawierające w składzie witaminę E. W celu zniwelowania ryzyka wystąpienia ukrytych chorób należy prześledzić historia chorób w rodzinie. Leki, które należy odstawić lub zmienić przed zabiegiem to: Aspiryna, Polopiryna, Ticlo, Plavix, Minoxidil, Loxon i inne, o podobnym działaniu i zbliżonych substancjach aktywnych. Po przeprowadzonym wywiadzie stwierdzimy, które ze stosowanych leków pacjent powinien zmienić lub czasowo zaprzestać ich przyjmowania.

Prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń. Zapewni to pełne bezpieczeństwo przeszczepu włosów.

 Wstępną kwalifikacje i wszystkie podstawowe informacje dotyczące zabiegu przeszczepu włosów na terenie województwa zachodniopomorskiego otrzymacie Państwo podczas bezpłatnych konsultacji w gabinetach naszego Partnera Micropigment Art Studio Stefan Żurawski.   

 Zabiegi przeszczepu włosów wykonuje Dr Sandelewski w klinice San-Medical w Bielsku-Białej. Podczas przeprowadzania transplantacji włosów przywiązuje on uwagę do odpowiedniego znieczulenia pacjenta. Zabiegi wykonywane są bez powikłań. Wykonujemy przeszczepy m.in. włosów, zarostu czy brwi

Gwarantujemy pełne zadowolenie z rezultatów przeszczepu. Każdy zadowolony pacjent, to nasz mały sukces. Wejdź na zakładkę kontakt i umów się na bezpłatną konsultację w Szczecinie lub Kołobrzegu.

ZALECENIA PRZED I PO ZABIEGU

PRZED ZABIEGIEM

Zanim oddamy się w dobre ręce dr Sandelewskiego, musimy wykonać szereg niezbędnych badań laboratoryjnych, najlepiej na 7-10 dni przed planowanym zabiegiem przeszczepu włosów. Oto ich lista:

– Morfologia

– Układ krzepnięcia krwi

– Poziom cukru we krwi

– Badanie ogólne moczu

– HBS

– HCV

– HIV Combo

 

W DNIU ZABIEGU

Normalnie myjemy głowę szamponem, jednak nie nakładamy już żadnych olejków, odżywek czy żeli. Rano jemy lekkostrawne śniadanie, a jeśli bierzemy leki (np. na nadciśnienie tętnicze, chorobę serca, cukrzycę itp.) – zażywamy je jak zawsze. Po takim przygotowaniu zgłaszamy się na wyznaczoną godzinę, nie zapominając o zabraniu wymienionych wcześniej wyników badań.

Sam zabieg trwa najczęściej od 4 do 8 godzin, w zależności od wybranej metody oraz ilości przeszczepianych włosów. Po zakończonym zabiegu na skórę głowy będzie założony bandaż, który zostanie usunięty na drugi dzień.

 

PO ZABIEGU

Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu transplantacji włosów można podzielić na trzy etapy. Oto one:

1-7 doba po zabiegu:

– po zabiegu w 1. dobie co 15-20 min należy spryskiwać wszczepione grafty specjalnym aerozolem

– skórę głowy i włosy myjemy raz dziennie każdego dnia;

do mycia dobieramy wodę w temp ok. 40 stopni Celsjusza, a strumień wody nie może mieć zbyt mocnego ciśnienia, najlepiej nalać wodę do garnuszka i nim spłukiwać preparat myjący powinien być oparty na bazie składników naturalnych o ph neutralnym dla skóry człowieka (ph 5.5-5.8). Nie używamy produktów przeznaczonych do pielęgnacji dzieci i niemowląt;

– kosmetyk rozprowadzamy najpierw w dłoniach, a następnie nakładamy opuszkami palców ruchem dociskającym transplanty do powierzchni skóry głowy. Unikamy natomiast masowania, drapania, pocierania i wszelkich gwałtowniejszych ruchów w okolicy miejsca biorczego;

– miejsce dawcze (czyli część potyliczna głowy) myjemy na tyle, na ile pozwala nam własny próg bólu. W pierwszych dniach zaleca się delikatne obmywanie wodą z preparatem. Po osuszeniu tej okolicy nakładamy maść przyspieszającą gojenie się tkanek (np. Cicatridina);

– skórę głowy osuszamy używając ręczników jednorazowych bawełnianych lub papierowych. I tutaj również unikamy ruchów masujących czy pocierających;

– całkowicie unikamy nadmiernego wysiłku fizycznego oraz ekspozycji pola zabiegowego na promienie słoneczne;

– nie zaleca się stosowania na okolice miejsca biorczego produktów pielęgnujących typu: odżywki, balsamy, wcierki, żele oraz lakiery.

8-21 doba po zabiegu:

– podczas mycia skóry głowy wprowadzamy delikatne okrężne ruchy masujące. Pozostała technika pielęgnacji pozostaje bez zmian;

– miejsce dawcze nie wymaga już dłuższego stosowania maści przyspieszającej gojenie się tkanek, nadal jednak stosujemy preparat do mycia o właściwościach opisanych w pierwszym etapie po zabiegu;

– dopuszcza się umiarkowany wysiłek fizyczny, natomiast dalej ekspozycja na promienie słoneczne oraz preparaty pielęgnujące stosowane na okolicę miejsca biorczego nie są wskazane.

Po upływie 3 tygodni od dnia zabiegu:

– włosy i skórę głowy można już myć techniką, preparatem oraz z taką regularnością, jak przed zabiegiem transplantacji włosów;

– wszelkie formy aktywności fizycznej są dopuszczalne. Możliwa jest także ekspozycja na promienie słoneczne (ze względu na możliwość powstania przebarwień zaleca się nieopalanie pola zabiegowego przez okres 4 tygodni).

W razie dodatkowych pytań oraz w celu uzyskania informacji niezawartych w zaleceniach, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Sprawdź Ceny naszych usług

Rozłóż swój zabieg na raty

Micropigment Art Studio

Obejrzyj nasze realizacje

Skontaktuj się z nami już dziś

Skontaktuj się ze specjalistą

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Skontaktuj się z nami już dziś i umów się na swoją pierwszą wizytę.

MessengerWhatsApp

Micropigment Art Studio

NASZE GABINETY

Szczecin, 71-606, ul. Sławomira 4

Kołobrzeg, 78-100, ul. Tarnopolska 1C/A

ZADZWOŃ DO NAS

tel. + 48 609 091 054

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NASI PARTNERZY: MK Gabinet trychologiczny marta błaszkowska

Łomża, 18-400, ul. Mazowiecka 1/16

ZADZWOŃ DO NAS

tel. + 48 609 091 054

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

stefan@micropigmentartstudio.pl

NASI PARTNERZY: SAN-MEDICAL

Bielsko-Biała, 43-382, ul. Międzyrzecka 26

Jaworzno, 43-600, ul. Chopina 94

ZADZWOŃ DO NAS

tel. + 48 609 091 054
tel. +48 609 091 054

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

stefan@micropigmentartstudio.pl

NASI PARTNERZY: HAIR-MED

Warszawa, 00-105, ul. Twarda 18

ZADZWOŃ DO NAS

tel. + 48 609 091 054

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

stefan@micropigmentartstudio.pl